Soutěžte a workshopy na Fotofestivalu Moravská Třebová

Fotofestal Moravská Třebová

Fotofestival Moravská Třebová každoročně vyhlašuje dvě soutěže. Jednou z nich je internetová soutěž na těchto stránkách v sekci „FOTOSOUTĚŽ“ a tou druhou je dlouholetá tradice – soutěž Salon na šňůrách. Zapojte se v den zahájení festivalu 27. června i vy!

Salon na šňůrách

V sobotu 27. června se od 9:30 mohou všichni zájemci zapojit do soutěže Salon na šňůrách. Ta se každoročně odehrává na arkádách zámku, kde soutěžící mohou umístit své zvětšené fotografie. Ty zde budou viset v průběhu hodnocení až do 17:00 téhož dne. Výsledky pak vyhlašuje moderátor v rámci přednáškového programu v hale Muzea na Svitavské ulici v 16.00.

Internetová soutěž

Do soutěže můžete zaslat jednu fotografii, a to do půlnoci 26. června 2015, zasláním fotografie dle instrukcí v sekci „FOTOSOUTĚŽ“. Výsledky internetové soutěže budou vyhodnoceny odbornou porotou, která vybere 3 nejlepší fotografie.

Workshopy

Letos jsme pro Vás připravili hned několik workshopů:

Temná komora, Dírková komora a Lomography

Na workshop dírkové komory by bylo dobré mít s sebou plechovku, do které se nedostane světlo. Workshop Temná komora se bude konat v sobotu od 13:00 a vzhledem k omezenému počtu míst bude vyvěšen časový rozpis, kam se můžete zapsat. Přineste si s sebou jakýkoli vyvolaný černobílý kinofilm – negativ, společně pak vybereme snímek, který si nazvětšujeme. Nazvětšované fotografie si můžete ponechat.