Fotograf ROBERT VANO

Fotograf Robert Vano se narodil roku 1948 v Nových Zámkoch na Slovensku maďarským rodičům. V roce 1967, krátce po maturitě emigroval do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy (Horst, Glaviano, Castel, Fallai), později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů (Harpers Bazaar, Vogue, Elle, Cosmopolitan).

Robert Vano

Po roce 1989 se vrátil do Československa a zakotvil v Praze. V letech 1996 – 2004 pracoval jako umělecký ředitel české edice časopisu ELLE, odsud se přesunul na pozici art directora v agentuře Czechoslovak Models, kde působil do roku 2009. Vydal několik fotografických publikací, vystavoval např. v New Yorku, Miláně, Londýně a v Praze.

PLATINOVÁ KOLEKCE / THE PLATINUM COLLECTION

 

Kompletní kolekce obsahuje na dvě stě speciálním postupem tištěných originálních fotografií, které Robert Vano ručně zhotovuje jako neopakovatelné originály. Pro maximální životnost a výtvarný účinek přitom používá speciální bezcelulózový bavlněný papír a mimořádně drahý vyvolávací proces na bázi platiny a paladia. Předem speciálně připravené negativy jsou na tuto emulzi kopírovány kontaktním způsobem pro zachování maxima detailů a co nejbohatší škály polotónů.

Fotograf Robert Vano je zastupován Leica Gallery Prague.

Výstava platinových tisků Roberta Vana se konala ve výstavní síni Mánes v roce 2009 a pro velký ohlas byla následně prodloužena v prostorách Leica Gallery Prague ve Školské ulici.

Ve výstavní síni Mánes navštívilo expozici The Platinum Collection 23 000 diváků.

http://www.robertvano.cz