HLAVNÍM HOSTEM 15. ROČNÍKU FOTOFESTIVALU JE IVAN PINKAVA

Fotofestal Moravská Třebová

Jubilejní 15. ročník Fotofestivalu Moravská Třebová bude letos zahájen v sobotu 28. června a potrvá až do 24. srpna 2014. Hlavní výstavy festivalu budou patřit umělcům jako je Ivan Pinkava, Pavel Mára, Johana Pošová, Peter Fabo nebo ateliér fotografie FAMU pod vedením Rudo Prekopa (Slovenská nová vlna). Zahájení budou tradičně doprovázet besedy s autory, komentované prohlídky a workshopy nebo soutěž Salón na šňůrách, kterou před svou smrtí založil iniciátor projektu Rudolf Zukal.

 

Kurátorský výběr vystavujících umělců v místním Muzeu a renesančním zámku bývá v rámci události každoročně doplňován výstavami v negalerijních, veřejně přístupných prostorách, které jsou určeny amatérské fotografii. Do výběru vystavujících pro tyto prostory se přihlásilo 24 projektů (školní projekty, umělecké skupiny, fotokluby a jednotliví fotografové z Česka i zahraničí).

 

Fotografický festival se ve městě koná pravidelně od roku 2000 a patří mezi nejvýznamnější fotografické festivaly v České republice. Jeho hlavním cílem je představit současnou uměleckou tvorbu také mimo hlavní města, ale i navazování nových vztahů mezi profesionály, amatéry a návštěvníky na neutrální půdě ve městě Moravská Třebová. K organizování festivalu přispívá také tendence mladých organizátorů oživit lokaci, která se chlubí raritou renesančního zámku a inspirativní krajinou bývalých Sudet. Jen v Moravské Třebové se z galerie můžete rozhlížet do lesů.