Fotoklub Hazard images (Rusko)

Hazard Images je název kolektivu pěti vyvíjejících se fotografů. Uskupení bylo vytvořeno v roce 2010 studenty St. Petersburgské fakulty žurnalistické fotografie. Každý z členů této skupiny má svůj specifický úhel pohledu na současnou fotografii. Přesto pracují nezávisle na sobě se společnou touhou odhalovat představy o světě za hranicemi běžného vnímání. Autoři Hazard images věří, že photostory je nejvhodnější formou vyjádření jejich vztahu k životním procesům a událostem, které zažívají.

Koivisto. Město blízko moře.
Ze všeho nejvíce je čas netolerantní k událostem. Abychom pocítili kolik času potřebujeme, musíme ho zachytit. Může nám sdělit i ukázat co pro nás znamenal předtím, v minulosti nebo kým jsme v minulosti byli. Sobě samotnému nemůže ukázat budoucnost, ale je schopen ji předurčovat.
Tento projekt vykládá příběh místa kde budoucnost není totožná s minulostí. Ukázka z periférie malého města ve velké zemi nabízí ukázku a je toho příkladem. Pokud se jeho vývoj úplně nezastavil, tak se ale zpomalil a i jeho vývoj, stejně jako lidé, zaseknutí v minulosti tímto způsobem žijí svou budoucnost nic na ni nemění. Primorsk – City (vznik 1940) leží v regionu Leningrad, 137 km od St. Petersburgu. Po kolapsu SSSR město přežívalo s vírou lepších zítřků, ale jeho vývoj zůstal na bodě mrazu. Mladá generace místo opouští a míří do větších měst. Většinu populace tvoří děti a starší obyvatelé. Projekt je rozdělený na tři části a hovoří o městě, lidech a moři jako o integračních složkách jejich životů.
překlad Olga Vrbíková