Chcete vědět více o vystavujících 15. ročníku? Představíme Vám je! Skupina SOKL

Snímek obrazovky 2014-07-05 v 10.08.00Skupina SOKL: Michal Kozák (*1993, Beroun) a Pavel Matoušek (*1989, Řevnice)

Formica Polyctena
„Estetické pojednání o zvláštním uskupení mravenčí kolonie“

Dvojice mladých autorů představí snímky nazvané Formica Polyctena (mravenec lesní menší). „Estetické pojednání o zvláštním uskupení mravenčí kolonie nedaleko Velkého Meziříčí. Objektem díla se stalo mraveniště, fascinaci tímto přírodním úkazem komentovali:

„Na poměrně malé rozloze se tu v na první pohled obyčejném lese vytvořila nejvyšší koncentrace těchto živočichů ve střední Evropě. V minulosti byli mravenci často využívání architekty jako detekční a měřící “nástroj”, z nejasných důvodů si rádi staví mraveniště na místech s koncentrací radonu či jiných negativních vlivů.“

V současné době spolu působí na ateliéru Fotografie Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Autory bylo možné vidět na řadě českých i zahraničních výstav. Společné prezentace jako Skupiny SOKL pro ně rozhodně nejsou novinkou. V posledních dvou letech bylo jejich kompozice možné vidět na českých i zahraničních výstavách. Například OFF Stadion v Plzni, Mixela: Architektura, AMP a Prague Photo v Praze a Začarovaný kruh v Liberci. V zahraničí potom vystavovali v Českém dome v Londýně či v městské knihovně ve švédském Halmstadu.

Snímek obrazovky 2014-07-05 v 10.08.00